40-lecie Kapeli zza Winkla

Kapela zza Winkla

40 lat działalności świętuje Kapela zza Winkla. Cofając się myślami w przeszłość i dochodząc do lat 80-tych XX wieku, wielu odnajdzie w pamięci swoje pierwsze artystyczne spotkanie z kapelą.

Początki twórczości przypadają na okres, w którym wszystkim potrzebna była spora doza rozrywki i dobrego humoru, dające możliwość oderwania się, choćby na jakiś czas, od jakże trudnych realiów schyłku PRL.

Pamiętam sierpień, niepokoje

Gdzieś tam, co chwila coś się działo.

Wtedy interes w ręce swoje

Wzięliśmy i nam się udało.

kapela zza winkla

Tak więc pamiętamy podróżującą między domami kultury Kapelę zza Winkla, dzięki której w wielu z nas żyje połączona z humorem gwara i tradycja wielkopolska. Kapela z powodzeniem realizuje do dziś swoją misję przekazywania ich kolejnym pokoleniom, ale przecież jej działalność nie ogranicza się tylko do Wielkopolski. Twórczość Kapeli zza Winkla jest lubiana i doceniana w najrozmaitszych zakątkach kraju i nie tylko.

Kapela świętowała 40-lecie podczas tegorocznego Nowotomyskiego Jarmarku. Jubileusz przypadł na trudny okres, w którym działalność sceniczna i kontakty międzyludzkie podlegają ograniczeniom w powodu pandemii. Pokonamy jednak chwilowe niedogodności i wyjdziemy z tego wzmocnieni.

Szansa na sukces? Trzeba wierzyć,

Ze prócz uniesień, chwil i wzruszeń,

Trzeba doświadczyć czegoś, przeżyć,

By cieszyć się jubileuszem.

kapela zza winkla

Kapeli zza Winkla dziękujemy za wszystkie uniesienia, wzruszenia, chwile. Gratulujemy Jubileuszu i życzymy kolejnych lat twórczej działalności.

Wiele informacji zainteresowani znajdą na stronie internetowej Kapeli zza Winkla: http://www.zzawinkla.com/index.html

Fot. Gmina Nowy Tomyśl/Facebook

MSz

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x