Czytanie łączy | Nowy Tomyśl

Czytanie łączy

XVII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom upłynęła pod hasłem „Czytanie łączy”.

Tradycyjnie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu włączyła się w jego obchody, i aby podkreślić słuszność tegorocznego hasła, w dniach 4 – 7 czerwca, do wspólnej lektury zostali zaproszeni przyjaciele biblioteki.

Bibliotekarki połączyły czytelnicze siły z mamami najmłodszych czytelników uczestniczących w cotygodniowych Porankach w bibliotece, z 19 Drużyną Harcerską „BUKI” oraz z instytucjami: Świetlicą Socjoterapeutyczną w Nowym Tomyślu, Przedszkolem nr 2 Plastusiowe Osiedle i Przedszkolem nr 5 Słoneczko. Dzięki tak zgranemu zespołowi, przez cały tydzień w Strefie Koloru dzieci mogły słuchać czytanych na głos opowieści.

Renata Skalińska ze Świetlicy Socjoterapeutycznej przeczytała książkę Martina Widmarka pt. „Tyczka w Krainie Szczęścia”, której treść i piękne ilustracje autorstwa Emilii Dziubak zainspirowały młodych słuchaczy do stworzenia z pomocą kredek i gazet własnych krain – pełnych przyjemnych, uszczęśliwiających rzeczy.

Magdalena Lipowicz i Anna Kałuska – mamy dzieci uczestniczących w bibliotecznych, wtorkowych zajęciach dla maluchów, za sprawą czytanych historii przeniosły dzieci w zabawny świat psich i kocich psot. Bajka o zagubionym szczeniaku i wiersze Joanny Papuzińskiej z najnowszego tomiku stanowiły doskonały wstęp do zabaw i wspólnej, dużej pracy plastycznej – wyklejanego „Psocińca”.

Marlena Kańduła zafundowała grupie przedszkolnej „Misie” prawdziwą podróż w czasie i to bardzo odległą, bo aż do czasów kiedy żyły dinozaury. Wszystko za sprawą książki pt. „Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem”. Podobnie jak bajki, dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek o dinozaurach i chętnie same wcieliły się w groźne tyranozaury. 19 Drużyna Harcerska „BUKI” wybrała czytanie w plenerze. Na trawie przy bibliotece, drużynowy

Krystian Dybek przeczytał dzieciom książkę pt. „Pieniek otwiera muzeum”. Kolekcjonerska pasja tytułowego bohatera zachęciła uczestników zajęć do własnych poszukiwań ciekawych rzeczy, na jakie można się natknąć podczas spaceru. Już po chwili dzieci zgromadziły mnóstwo m.in. gałązek, szyszek, liści, które następnie – naśladując Pieńka – zamieniły w muzealne eksponaty.

Źródło: MiPBP w Nowym Tomyślu

 

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.NOWINY LOKALNE