KLASA OKRĘGOWA: PŁOMIEŃ – BŁĘKITNI WRONKI 2:1 (1:1)

W środowe popołudnie na zbąszyńskim obiekcie Orzeł odbył się mecz Klasy Okręgowej: Płomień Przyprostynia z Błękitnymi Wronki. Przed tym meczem obie drużyny zgromadziły po 46 punktów i prowadziły w ligowej tabeli, na dodatek obie drużyny jeszcze nie przegrały w tym sezonie. W rundzie jesiennej we Wronkach padł wynik 1:1.
Od początku meczu mogliśmy oglądać bardzo zdyscyplinowane taktycznie drużyny z optyczną przewagą gospodarzy. Niestety, w drużynie z Przyprostyni brakowało wykończenia. W 25 minucie faulowany zostaje zawodnik Błękitnych, co powoduje rzut wolny dla przyjezdnych. Brak komunikacji powoduje, że zagranie z rzutu wolnego w pole karne kończy się bramką samobójczą, a jej autorem został Krzysztof Bajończak. Stracona bramka wprowadziła trochę nerwowości w szeregi Płomienia, jednak nie na długo. W 40 minucie w pole karne Błękitnych wpada Mateusz Piechowiak i zagrywa wzdłuż bramki, a tam najlepiej odnajduję się Tomasz Śliwa, który kieruje piłkę do bramki. Nie minęły dwie minuty, a ponownie Tomasz Śliwa miał dwie okazje do trafienia gola. Raz broni bramkarz, a za drugim razem piłka miła bramkę o centymetry.
Po przerwie obie drużyny zagrały odważniej, co przyczyniło się do tworzenia akcji bramkowych. Bramkarze mieli więcej pracy w szczególności w 65 minucie, gdzie po złym zagraniu Michała Kaczmarka zawodnik Błękitnych wychodzi sam na sam z Jakubem Borkowskim, jednak bramkarz przyprostynian okazał się lepszy. Natomiast po drugiej stronie obrońców wronczan nękał w szczególności Szymon Szulc. W 84 minucie w pole karne zagrywa Krzysztof Fleischer, a całą akcję zamyka Jakub Werner i wyprowadza zespół z Przyprostyni na prowadzenie. Ostatnie minuty, to próby ataków Błękitnych, które kończą się na skuteczniej grze defensorów Płomienia.
Płomień wygrywa 2:1 i tym samym staje się samotnym liderem poznańskiej Klasy Okręgowej, a zawodnicy Płomienia mogli odśpiewać swój nieoficjalny hymn … jaki tu spokój. Przed zawodnikami Płomienia jeszcze 7 trudnych meczów, a już kolejny w sobotę o godzinie 16.00 w Rakoniewicach, z miejscowym Sokołem. Ten teren należy do bardzo ciężkich, a zwłaszcza dla naszych zawodników. Kolejny mecz na zbąszyńskim Orle Płomień zagra 19 maja z EWPA Wielkopolska Komorniki.
Skład Płomienia:
Borkowski Jakub – Piechowiak Maciej, Piątyszek Tomasz, Borkowski Daniel, Bajończak Krzysztof -Gucia Michał, Piechowiak Mateusz(kpt), Kaczmarek Michał – Śliwa Tomasz (80′ Fleischer Krzysztof), Szulc Symon, Werner Jakub (88′ Wośkowiak Jakub)

Na ławce rezerwowych pozostali: Adamczak Waldemar, Kostyra Michał oraz Borkowski Przemysław

Borkowski Radek: Gratulacje, wynik dobry, gra jeszcze lepsza. Trenera na ławce nie poznawałem prawie spokojny i optymistyczny jak nigdy. Czekamy na powroty: Melka i Djemby. W sobote= Sokół Rakoniewice
Szott Paweł: Od początku kontrolowaliśmy mecz. Pokazaliśmy, że jesteśmy mocni, odrobiliśmy straty i zwycieżyliśmy mecz i zdobylismy bardzo cennne 3 pkt. Next Rakoniewice!
Piechowiak Mateusz: Cała drużyna zagrała dzisiaj bardzo mecz!Szkoda straconej bramki ale pokazaliśmy że gra się do końca i udało nam się zdobyć 3 jakże ważne punkty!Kolej na Rakoniewice:)