Koronawirus Nowy Tomyśl / powiat – nowe przypadki

Koronawirus Nowy Tomyśl powiat

Koronawirus Nowy Tomyśl / powiat – o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie powiatu nowotomyskiego poinformował dziś Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Zakażeni to 75-letni mężczyzna i 77-letnia kobieta. Przebywają w izolacji domowej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Tomyślu w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników Restauracji FRAGOLA w Opalenicy, ul. Adama Mickiewicza 7A/A zwraca się z prośbą do osób korzystające z usług ww. restauracji w dniach: 17.08.2020, 19.08.2020 r., 21.08-23.08.2020 r. o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Tomyślu pod numerem telefonu: 61 44 20 800.

Osiem osób z powiatu nowotomyskiego jest obecnie zakażonych koronawirusem – wynika z najnowszych informacji. To dane z 27 sierpnia 2020 r, udzielone przez PSSE w Nowym Tomyślu.

Zgodnie z nimi do tej pory stwierdzono 10 zakażeń u osób z terenu powiatu nowotomyskiego. Dwie z nich są ozdrowieńcami. 8 przypadków jest aktywnych. 211 osób przebywa na dzień dzisiejszy na kwarantannie. Jedna z osób zakażonych jest hospitalizowana.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 5413 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1633 to przypadki aktywne. 220 osób zmarło, a 3560 wyzdrowiało.

Koronawirus powiat nowotomyski – RAPORT

Zakażenie u lekarza pracującego w nowotomyskim szpitalu

W piątek 14 sierpnia media podały, że zakażenie potwierdzono u lekarza oddziału pediatrycznego w Nowym Tomyślu. Odział wstrzymał przyjęcia zgodnie z zaleceniami PSSE. Zakażenie nie miało związku z pracą w nowotomyskim szpitalu – poinformowała dyrekcja. Szpital z porozumieniu z “Sanepidem” wdrożył odpowiednie procedury mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirus SARS CoV-2. Osoby z kontaktu zostały poddane kwarantannie. Ustanowiono dalsze postępowanie i procedury diagnostyczne. 19 sierpnia 2020r. od godziny 16:00 przyjęcia na Oddział Dziecięcy zostały wznowione.

Koronawirus Nowy Tomyśl/powiat nowotomyski (łącznie) – przypadki zakażenia:

27 sierpnia WUW informuje o 77-letniej kobiecie i 75-letnim mężczyźnie z powiatu nowotomyskiego, zakażonych koronawirlsem

16 sierpnia WUW poinformował, że wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 58-letniej kobiety, która przebywa w izolacji domowej

15 sierpnia 2020 r. Wielkopolski Urząd Wojewódzki informował o pozytywnych wynikach testów na koronawirusa u dwójki dzieci z powiatu nowotomyskiego.

Mężczyźni w wieku 40 i 43 lata z gminy Nowy Tomyśl to kolejne dwie osoby, u których test na zakażenie koronawirusem dał pozytywny wynik. Informację podał Wielkopolski Urząd Wojewódzki w sobotę 8 sierpnia 2020 r. Mężczyźni nie są hospitalizowani, przebywają w izolacji domowej. 

37-letnia kobieta z gminy Nowy Tomyśl jest kolejną osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. To trzeci przypadek w powiecie nowotomyskim. Informację przekazał Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu 7 sierpnia 2020 r. Kobieta nie jest hospitalizowana, przebywa w izolacji domowej. 

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie nowotomyskim potwierdzono u 39-letniego mężczyzny, kierowcy ciężarówki narodowości ukraińskiej. Informację o tym, że mężczyzna przebywa w poznańskim szpitalu podano 24 lipca 2020 r.

Informację o pierwszym potwierdzonym przypadku zachorowania na COVID-19 w powiecie Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu podało 30 marca. To młody mężczyzna, który w dobrym stanie zdrowia przebywał w domu. Wrócił z zagranicy. 17 kwietnia poinformowano, że jest on “ozdrowieńcem”.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x