Nowy Tomyśl: miłosna historia zdobyła największą ilość polubień

Przed wakacyjnym wypoczynkiem Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zaprosiła do kreatywnej i bardzo sympatycznej zabawy na swoim facebookowym profilu. Tworzenie historii na podstawie tytułów wybranych z... Czytaj dalej »

Wąsowo: poważny wypadek dwóch samochodów osobowych

Przed końcem ubiegłego roku doszło do poważnego wypadku dwóch samochodów osobowych. W sobotę, 28 grudnia 2019 r., około godziny 11:05, w Wąsowie na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Parkowej zderzył... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

3 x 100 000 zł – trzy umowy, trzy nowe szatnie

„Szatnia na medal” to program, dzięki któremu samorządy lokalne mogą pozyskiwać dofinansowanie inwestycji polegających na remontach lub budowie nowych szatni na obiektach sportowych. Maksymalne dofinansowanie, jakiego może udzielić samorząd... Czytaj dalej »

“Daj sobie szansę”- wywiad z Kierownikiem OSiW Chraplewo

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Chraplewie od wielu lat pomaga młodzieży nieradzącej sobie z nauką lub sprawiającej problemy wychowawcze. Kierownikiem Ośrodka jest pani Agnieszka Piasek. Na czym polega oferta... Czytaj dalej »

Unijne inwestycje w polskich gminach – od 19 zł do ponad 300 tys. zł na mieszkańca

Ponad 300 tys. zł na mieszkańca wyniosła wartość realizowanych projektów unijnych w gminie Krotoszyce, to najwięcej spośród polskich gmin i miast – wynika z danych GUS. Na drugim końcu... Czytaj dalej »

„Nie boję się ratować życia – pierwsza pomoc przedmedyczna” oraz „Biesiada w Śliwnie” zwycięzcami konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” w gminie Kuślin!

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Granty na realizację projektu społecznego trafią do Stowarzyszenie Chraplewo oraz Urzędu Gminy Kuślin. Projekty zostaną... Czytaj dalej »

Amica wsparła pogorzelców z Turkowa

W nocy z 14 na 15 maja w Turkowie, w gminie Kuślin, wybuchł pożar i całkowicie strawił dobytek czteroosobowej rodziny. Na apel wójta Mieczysława Skrzypczaka odpowiedziała firma Amica i... Czytaj dalej »

Rodzina z Turkowa straciła dobytek

W wyniku pożaru, który wybuchł w nocy z 14/15 maja w Turkowie w gminie Kuślin, rodzina straciła dobytek. Ogień strawił poddasze domu rodzinnego, a wraz z nim cały dobytek... Czytaj dalej »