Pożar, dwa wypadki i awaria śmigłowca

1 sierpnia 2020 r., po godzinie 13:00, w krótkim czasie do KP Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęły informacje o trzech incydentach. Pierwszy sygnał dotyczył pożaru słomy, który miał... Czytaj dalej »

Bolewice – biblioteka zmieniła się nie do poznania!

Siedziba Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedzichowie, filii w Bolewicach zmieniła się nie do poznania. Umowę na roboty ogólnobudowlane i instalacyjne podpisano na początku listopada 2019r. między Biblioteką a Usługowym... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Bolewice: młody mieszkaniec zdewastował półkę plenerową

Młody Mieszkaniec Bolewic zdewastował bookcrossingową półkę plenerową, która od 3 lat znajduję się na ścianie przystanku PKS w w tej miejscowości – ustalili policjanci. Bookcrossingowa półka plenerową, która od... Czytaj dalej »

Strażacy z OSP Bolewice otrzymali osiem specjalistycznych hełmów

W środę, 3 czerwca strażacy z OSP Bolewice otrzymali osiem specjalistycznych hełmów Heros Titan marki Rosenbauer. Zakup sprzętu był możliwy dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Przekazanie odbyło się w... Czytaj dalej »

Powiat nowotomyski: gwałtowny wzrost liczby pożarów na obszarach leśnych

Brak opadów atmosferycznych, który sprawia, że dotyka nas ciągła susza i lekkomyślność ludzka to główne czynniki wpływające na sytuację pożarową na terenie kraju i powiatu nowotomyskiego. O trudnej sytuacji... Czytaj dalej »

Porzucono pojemniki z nieznaną substancją

14 tys. litrów nieznanej substancji znaleziono 2 lutego 2019 r. w okolicy miejscowości Bolewicko i Węgielnia w gminie Miedzichowo. W obu miejscach porzuconych zostało po 7 tysiąclitrowych pojemników. Informacje... Czytaj dalej »

Kosmiczna wystawa w Miedzichowie

Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego zmieniają się pory roku lub długość dnia i nocy? Czym są zaćmienia Słońca i Księżyca? Odpowiedzi znajdziecie w książce Niesamowity Wszechświat Karoliny Bąkowskiej. W... Czytaj dalej »

Bolewickie podchody. Na szagę przez wieś.

Zrobiło się chłodno, ale nam pogoda nigdy nie jest straszna. W ostatni piątek zaprosiliśmy najmłodszych na zabawę doskonale znaną wszystkim dorosłym, czyli podchody. 20 września 2019 r. spotkaliśmy się... Czytaj dalej »