Gmina pracuje nad usunięciem nieprawidłowości w gospodarce finansowej

W wyniku kontroli przeprowadzonej przez Regionalna Izbę Obrachunkową w Poznaniu dotyczącej gospodarki finansowej miasta i gminy Nowy Tomyśl stwierdzono nieprawidłowości.

Powtórzyły się stwierdzone podczas kontroli w 2010 r. błędy dotyczące wysokości i terminowości przekazywania środków na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych czy niebieżącego księgowania dokumentów. Stwierdzono także naruszenia prawa dotyczące procedur przetargowych.

Kontrola wydawanych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych wykazała, że przedsiębiorcy otrzymujący zezwolenia na sprzedaż alkoholu (stałe i jednorazowe) wnosili opłaty za wydanie zezwolenia po terminie ich wydania, co stanowiło naruszenie art. 11 ust 1 i 2 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, który stanowi, że opłatę za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych wnosi się przez wydaniem zezwolenia. Jest to warunek sprzedaży napojów alkoholowych.

Stwierdzono brak aktu prawnego regulującego kwestie pozostawienia bez opłat na terenie miasta w okresie od kwietnia 2008 do końca 2013 r. kontenerów na odzież firmy Wtórpol.

Inne uwagi dotyczące gospodarki finansowej gminy można poznać czytając protokół pokontrolny. Zawiera on także informacje pracowników gminy wyjaśniające powody stwierdzonych nieprawidłowości.

Gmina otrzymała protokół 23 lipca 2014 r. Informację upubliczniono 27 sierpnia 2014 r. Wkrótce po otrzymaniu protokołu rozpoczęły się prace nad realizacją zaleceń pokontrolnych.

Protokół pokontrolny zawierający wszystkie uwagi i zalecenia na przyszłość:

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x