Orszak Trzech Króli w Nowym Tomyślu

Mieszkańcy Nowego Tomyśla przeszli 6 stycznia w barwnym orszaku. BYł to organizowany w Uroczystość Objawienia Pańskiego, “Orszak Trzech Króli”.

Z placu Niepodległości o godzinie 14.30 uczestnicy ruszyli nowotomyskim deptakiem pod Kościół NSPJ, gdzie czekał na Trzech Króli “Zły Herod”. Następnie ulicą Piłsudskiego, radosny rodzinny orszak śpiewający kolędy udał się do Kościoła NMPNP gdzie Królowie złożyli dary i oddali hołd małemu Jezusowi.

W rolę trzech mędrców wcielili się księża proboszczowie z nowotomyskich parafii: Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Tomasz Sobolewski, Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy ks. Andrzej Grabański oraz z parafii Św. Andrzeja Boboli z Sątop ks. Paweł Szułcik.

W pochodzie nie tylko Trzej Królowie przywdziali korony. Wielu uczestników, a w szczególności dzieci, w ten dzień wcieliło się w role mędrców.  W barwnych przebraniach, dzierżąc królewskie symbole, całymi rodzinami maszerowano ulicami Nowego Tomyśla. Na koniec dzieci otrzymały słodkie niespodzianki.

W przemarszu wzięło udział kilkaset osób – znacznie więcej niż przed rokiem.

DSC06274

Fot. Maciej Kasprzak

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x