Piekło, ziemia, niebo | Nowy Tomyśl

Piekło, ziemia, niebo

Ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie Klubu Miłośników Podróży Przez kontynenty działającym w nowotomyskiej bibliotece było daleką wyprawą do Kambodży, Laosu i Tajlandii.

O tym jednym z najbardziej niezwykłych zakątków na ziemi opowiedział Marek Pindral, autor książek podróżniczych: „Chiny od góry do dołu”, „W cieniu minaretów. Oman” oraz „Indie czyli świat”.

Opowiedział o miejscu, które widziało potworne zbrodnie oraz stworzyło dzieła sztuki, do dziś wystawiające najwyższe noty tamtejszym artystom. Miejsce, gdzie w świątyniach rozbrzmiewają mantry buddyjskich mnichów, przyzwyczajanych od dziecka do współodczuwania ze wszystkimi istotami, ale i miejsce, gdzie zwierzęta wrzuca się do oleju żywcem. Miejsce tysiąca uśmiechów, ale i kobiet-żyraf, okutych w metalowe obroże. Miejsce, porośnięte malowniczą dżunglą i oblewane turkusowym morzem, którego fale potrafią jednak w ciągu doby zabić trzysta tysięcy ludzi.

Podróżnik wzbogacił swoją opowieść pokazem pięknych slajdów obrazujących odwiedzane miejsca. Po spotkaniu, w kuluarach, odpowiadał na pytania zainteresowanych i podpisywał książki.

 

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.NOWINY LOKALNE