Na pielgrzymim szlaku

We wtorek, 15 kwietnia w przedświątecznym duchu w ramach Spotkań niebanalnych Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zaprosiła na spotkanie zatytułowane: Na pielgrzymim szlaku.
O swojej niedawnej wyprawie do Ziemi Świętej opowiedział nowotomyślanin Ryszard Rostkowski. Swoją opowieść wzbogacił pokazem slajdów i wystawą cyklu fotografii – Jerozolimska Via Dolorosa.
Uczestnicy spotkania poczuli tę niepowtarzalność jerozolimskiego Starego Miasta, to coś, czego nie można znaleźć nigdzie indziej na świecie. Być może wynika to z wzniosłej historii kryjącej się w wysokich kamiennych murach i starożytnych budowlach lub też sakralnej atmosfery, w której zanurzone są święte miejsca trzech największych monoteistycznych religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.
Gość biblioteki opowiadał o magicznym charakterze Jerozolimy, będącym efektem wszechobecnych, pełnych przepięknych kolorów targów, wąskich, małych uliczek, historii powstałej na kanwie wojen i pokoju, miłości i nienawiści, zniszczenia i odbudowy.

 

Fot. Na pielgrzymim szlaku – Ryszard Rostkowski zabrał uczestników spotkania na pielgrzymi szlak.  

Biblioteka Nowy Tomyśl

Film – Pielgrzymi i lokalni chrześcijanie z Ziemi Świętej celebrują Wielkanoc:

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x