Policja zabezpieczyła 7 kg narkotyków w Nowym Tomyślu. Są zatrzymania. Sprawa jest rozwojowa. | Nowy Tomyśl

Policja zabezpieczyła 7 kg narkotyków w Nowym Tomyślu. Są zatrzymania. Sprawa jest rozwojowa.

narkotyki Nowy Tomyśl

Podczas transakcji narkotykowej, do której doszło w Nowym Tomyślu, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową z KWP w Poznaniu, zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn.

Policjanci zabezpieczyli ponad 7 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko ćwierć miliona złotych.

Przez kilka miesięcy funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu  rozpracowywali operacyjnie temat handlu narkotykami. Ustalili, że w nocy 27/28 lipca br. na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Nowym Tomyślu ma dojść do przekazania ich sporej ilości. Nie mylili się.

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych na gorącym uczynku podczas transakcji narkotykowej. Pierwszym z nich był 39-letni mieszkaniec województwa opolskiego, a drugim 36-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla. W ciągu następnych dni doszło do zatrzymania kolejnych dwóch osób związanych z przestępczym procederem. Osoby te m.in. zwiększały ilość amfetaminy poprzez dodawanie kofeiny, porcjowały narkotyki, rozkładały substancje w ustalonych miejscach dla odbiorców i zbierały pieniądze pozostawiane przez nabywców.

Łącznie zabezpieczono ponad 7 kilogramów narkotyków. W przeważającej części była to amfetamina. Czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko ćwierć miliona złotych. Mniejszą część stanowiła marihuana, kokaina, haszysz, kryształki MDMA oraz tabletki ekstazy. Ponadto policjanci dokonali zabezpieczenia mienia w postaci czterech pojazdów oraz gotówki na łączną kwotę ponad stu tysięcy złotych, na poczet przyszłych kar.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty. Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu podjął decyzję o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego. Zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Cała akcja została przeprowadzona wspólnie z Technikiem Kryminalistyki nowotomyskiej komendy, policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także z funkcjonariuszem Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z psem do wykrywania substancji narkotycznych.

Sprawa jest rozwojowa. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań osób, które nabywały i rozprowadzały na własną rękę środki odurzające i substancje psychotropowe.

Źródło: Policja Wielkopolska, dostęp 1 sierpnia 2018, P

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.NOWINY LOKALNE