Prokuratura przedstawiła zarzut Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego w Nowym Tomyślu

Prokuratura Rejonowa w Nowym Tomyślu przedstawiła w dniu 4 września 2018 r. Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego w Nowym Tomyślu zarzut popełnienia przestępstwa.

Chodzi o z art. 231 § 1 kodeksu karnego polegający na niedopełnieniu ciążącego na nim obowiązku i nie wstrzymaniu budowy budynku wielorodzinnego w miejscowości Nowy Tomyśl.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, iż podejrzany, mimo że miał świadomość, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w grudniu 2017r. uchylił decyzję Wojewody Wielkopolskiego o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu zezwolenia na budowę nie wstrzymał budowy budynku wielorodzinnego prowadzonego przez dewelopera.

Wstrzymanie budowy nastąpiło dopiero po około pół roku od wyroku. Przez ten czas budowa była bezprawnie kontynuowana przez co stan zaawansowania robót był znacznie większy niż w momencie wydania wyroku WSA – postawiono dwie kolejne kondygnacje budynku, założono dach i okna.

W stosunku do podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych. Za czyn ten grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.NOWINY LOKALNE