Talenty w bibliotece

Kamil Siudej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zainicjowała internetową wersję jednego ze swoich cykli pt. biblio-wyszukiwarkatalentow.pl.

To propozycja dla osób żyjących z pasją, twórczych i pomysłowych, chcących podzielić się swoimi talentami z innymi. Aby zaprezentować się w bibliotece online, wystarczy jedynie przesłać na maila: ([email protected]) swą filmową lub fotograficzną prezentację.

Oto kolejni bohaterowie tego cyklu: Agnieszka Czeszyńska i Kamil Siudej.

Jedną z największych pasji Agnieszki Czeszyńskiej jest string art. Brzmi tajemniczo? A to po prostu obrazy, które tworzy się z gwoździ i nici. Zaczęło się jakieś dwa lata temu. Rozpierała ją artystyczna energia, próbowała różnych rzeczy po trochu: od rysunku aż po renowację mebli. Przypadkiem, na którejś z rękodzielniczych grup na Facebooku, trafiła na string art. Postanowiła spróbować i zakochała się. Początki nie były spektakularne, jednak z każdym kolejnym obrazem nabywała większej wprawy i dokładności. Każdy ją w jakiś sposób rozwijał i, co najważniejsze, sprawiał mnóstwo satysfakcji. Jej prace są różnorodne: proste geometryczne wzory, bardziej realistyczne motywy roślinne czy zwierzęce, portrety, jak i obrazy łączące w sobie malarstwo i string art.

Agnieszka Czeszyńska


Kamil Siudej od dziecka pasjonuje się rysunkiem. W wieku 11 lat zaczął szkolić się pod okiem artysty Mariusza Korbańskiego. Na przestrzeni lat jego rysunki zmieniały się, a dzisiaj można by je zawrzeć w definicji pop artu. Inspiracją są głównie postacie filmowe i ze świata muzyki, która razem z rysowaniem jest w centrum moich zainteresowań. Wśród znanych postaci widniejących na jego rysunkach znalazły się m.in.: Jean Reno, Marek Piekarczyk i Sting.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x