W nowotomyskim “Koperniku” mają nowoczesną pracownię chemiczną

Nowoczesna, w pełni wyposażona pracownia chemiczna została otwarta w nowotomyskim “Koperniku”. Informację z otwarcia przekazał Powiat Nowotomyski, organ prowadzący szkoły.

Wydarzenie miało miejsce 12 września 2018 r. Przed uroczystym przecięciem wstęgi głos zabrała dyrektor szkoły Agnieszka Kaczmarek.

Dyrektor przywitała gości i podziękowała staroście nowotomyskiemu i przedstawicielom Zarządu Powiatu Nowotomyskiego za wsparcie projektu środkami z budżetu Starostwa.

Słowa uznania popłynęły też do autorki projektu architekt Marii Pięty z Zakładu Usług Projektowych i Inwestycyjnych oraz kierownika budowy Zbigniewa Rościszewskiego, który przeprowadził prace remontowe.

Po wystąpieniach gości starosta Ireneusz Kozecki, dyrektor Agnieszka Kaczmarek oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Remigiusz Skrzypiński dokonali uroczystego przecięcia wstęgi.

Później nastąpiło poświęcenie pracowni przez ks. Andrzeja Grabańskiego i sala została przekazana uczniom i opiekunce pracowni Marii Chwalisz – Potrawiak.

Swoje talenty i pasje uczniowie „Kopernika” zaprezentowali gościom od razu, przeprowadzając pokaz rozmaitych, bardzo widowiskowych doświadczeń. Poza tym uczniowie zaprezentowali możliwości interaktywnego monitora dotykowego.

Nikogo chyba nie dziwi, że z gabinetu ucieszyli się szczególnie uczniowie z klas o profilu biologiczno- chemicznym. To oni, dzięki nowoczesnemu laboratorium, będą mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia pozwalające lepiej zrozumieć trudne zagadnienia chemii i przygotować się do zdawania na egzaminie maturalnym chemii w zakresie rozszerzonym. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak istotne jest samodzielne robienie doświadczeń na lekcji. Uczeń przestaje być tylko biernym obserwatorem starań nauczyciela, staje się badaczem, rozwija swoje umiejętności praktyczne i zainteresowania. Dopiero kiedy można samemu przeprowadzić eksperyment, rozwiązać problem dzięki doświadczeniom i sprawdzić prawdziwość podręcznikowych twierdzeń, chemia przestaje być nauką regułek i zapisem trudnych reakcji. Może się stać ekscytującą przygodą i prawdziwą życiową pasją.

– czytamy w materiale przekazanym do publikacji na stronie internetowej Starostwa przez ZSOiP

Źródło: Powiat Nowotomyski, dostęp 13 września 2018, P

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.NOWINY LOKALNE