W nowotomyskim szpitalu będą wykonywane wysokospecjalistyczne operacje oka | Nowy Tomyśl

W nowotomyskim szpitalu będą wykonywane wysokospecjalistyczne operacje oka

Od 1 lipca 2018 r. nowotomyski szpital rozpoczyna świadczenie wysokospecjalistycznych usług zdrowotnych w zakresie okulistyki.

Dzięki umowie zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia, w oddziale chirurgii jednego dnia będą wykonywane w szczególności operacje usunięcia zaćmy. Zaćma to choroba powodująca zmętnienie soczewki. Zwykle występuje w procesie starzenia się soczewki oka.

Wszyscy zainteresowani pacjenci, mogą kontaktować się codziennie w godzinach 08.00 do 13.00 pod numerem telefonu 61 4427 387 w celu uzyskania ogólnych informacji, a w szczególności dokonania rejestracji i zapisania na listę oczekujących. W czasie rozmowy udzielimy także informacji dotyczących samej kwalifikacji do zabiegu W celu wykonania świadczeń okulistycznych i rejestracji wymagane jest skierowanie, które może wystawić lekarz okulista. W SPZOZ dokonywana jest ocena zaawansowania zaćmy i kwalifikacja do operacji, którą wykonuje lekarz okulista. Bada on oko i wykonuje niezbędne pomiary pozwalające na obliczenie mocy potrzebnej do wszczepienia sztucznej soczewki. Po badaniu kwalifikacyjnym pacjent zostaje poinstruowany o dalszym postępowaniu, w tym także o samym zabiegu. Sama operacja usunięcia zaćmy zostanie wykonana w znieczuleniu miejscowym, na sali operacyjnej Bloku Operacyjnego. Zabieg zostanie wykonany w ramach jednodniowej hospitalizacji, metodą fakoemulsyfikacji, która polega na rozbiciu chorej soczewki przy pomocy ultradźwięków i jej usunięciu. W miejsce usuniętej soczewki implantowana jest sztuczna soczewka o odpowiednio dobranych parametrach optycznych. Metoda ta pozwala na stosowanie niewielkiego cięcia, co przyspiesza gojenie, zmniejsza astygmatyzm pooperacyjny oraz możliwość wystąpienia powikłań. Po zabiegu operacyjnym z chwilą wypisania z oddziału pacjentowi będą udzielone wskazówki i zasady postępowania po zabiegu operacyjnym oraz zostanie wyznaczona wizyta kontrolna.

– informuje Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej szpitala.

O nowych inwestycjach nowotomyskiego szpitala informujemy także:

Nowotomyski szpital inwestuje w specjalistyczne leczenie chorób narządu ruchu

Źródło: SP ZOZ Nowy Tomyśl

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.NOWINY LOKALNE